Vihorlatská knižnica v Humennom

Tel: +421577763517, IČO: 37781464

E-mail: kniznica@vkhe.sk

V sobotu 1.6.2024 ožilo Humenné, ktoré si oficiálne prevzalo titul Mesto kultúry 2024. Súčasťou aktivít v meste boli i tie, na ktorých sa podieľala Vihorlatská knižnica v Humennom. Sobotňajší program odštartoval Braňo Jobus so svojimi Jobusovinami. Oddelenie pre deti a mládež sa pri programe obľúbeného autora a netradičného hudobníka naplnilo nielen detskými ale aj dospelými návštevníkmi, ktorý si to užili rovnako ako deti.

Po Jobusovinách nasledoval Detský čitateľský maratón, ktorý odštartovali členovia detského čitateľského klubu Čítajko.

Maratónu predchádzala jedna krásna udalosť – počas celého mesiaca máj sme v našej burze predávali knihy, ktoré nám venovali Humenčania s tým, že výťažok z predaja pôjde celý členke Čítajka, Emmke. Vďaka všetkým zapojeným – tým, ktorí knihy darovali a tým, ktorí si ich prišli kúpiť – sme vyzbierali sumu 770 eur. Emmka peniaze využije na terapie, ktoré jej pomôžu zmierniť jej neľahkú diagnózu. 

V rámci čitateľského maratónu sa v kresle pre čitateľa následne vystriedali deti, ktoré sa s ostatnými chceli podeliť o úryvok zo svojej obľúbenej knihy.

Podujatie Detský čitateľský maratón sa konalo ako súčasť projektu Mesta kultúry 2024, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

                                                           Fotogaléria