Vihorlatská knižnica v Humennom

Tel: +421577763517, IČO: 37781464

E-mail: kniznica@vkhe.sk

Štvrtý októbrový pondelok patrí školským knižniciam. V pondelok 23.10.2023 prijali dve knihovníčky z Vihorlatskej knižnice pozvanie na dve školy, kde rozprávali o knihách a čítaní.
Lucia Chauturová z oddelenia pre deti a mládež si spolu s ďalšími hosťami v priestoroch krásnej školskej knižnice v ZŠ Pugačevova užila zaujímavé aktivity v skupinkách s mladšími aj staršími Pugačevkármi, s ktorými zisťovali, aké sú detské sny, alebo čo je pre nich v živote dôležité. Svojimi názormi a pohľadmi na svet deti iba potvrdili, že každé z nich je výnimočná a jedinečná bytosť.
Bibliografka Zuzana Švecová si pre tri triedy prvákov SOŠ technickej pripravila ukážky pestrosti a rôznorodosti slovenského jazyka, ktoré je možné nájsť v knihách. Porovnávali knižný/literárny a bežný/hovorový jazyk, vypočuli si úryvky z kníh, samostatne pracovali na tvorbe nových slov, skúsili si jazykolamy a odhaľovali archaizmy. Motto aktuálneho ročníka znelo: „Školská knižnica vám dáva priestor na to, aby ste boli výnimoční“.

                                              Fotogaléria