Vihorlatská knižnica v Humennom

Tel: +421577763517, IČO: 37781464

E-mail: kniznica@vkhe.sk

Vihorlatská knižnica v Humennom je miestom, ktoré zhromažďuje informácie ukryté v knihách a tie posúva medzi čitateľov. Je ale zároveň miestom, kde si každý čitateľ a čitateľka môže priamo na mieste urobiť pohodlie a začítať sa do príbehu, ktorý ho v danej chvíli oslovil.

S cieľom získať finančné prostriedky na nákup a obnovu drobného interiérového vybavenia sme napísali projekt s názvom Peknočítanie, ktorý podporil Fond na podporu umenia. Zamerali sme sa najmä na oddelenie pre deti a mládež, ktoré prešlo výraznejšou obnovou. Farebné detské stoly a stoličky, mäkké podsedáky a krásne žiarivé sedacie vaky (tzv. tulivaky) dodali detskému oddeleniu novú iskru. Nábytok bol zvolený tak, aby spĺňal estetické i praktické kritéria. Je variabilný, ľahký a dobre udržiavateľný.

V rámci projektu pribudli do knižnice tiež pohodlné kreslá. V každom oddelení určenom čitateľom nad 15 rokov je umiestnené jedno, v ktorom sa čitateľom bude čítať ešte príjemnejšie ako doteraz. Zámerne boli vybrané v žltej farbe, aby rozjasnili interiér a prinášali pozitívne pocity každému, kto sa na nich pozrie i každému, kto sa do nich usadí. Napokon, príďte sa presvedčiť.

Nákup nábytku a zariadenia na realizáciu skvalitnenia interiérového vybavenia pre používateľov Vihorlatskej knižnice v rámci projektu PEKNOČÍTANIE podporil z verejných zdrojov v programe „Vybavenie knižníc a menšia knižničná infraštruktúra“ Fond na podporu umenia dotáciou v hodnote 2000 eur.

Fotogaléria