Vihorlatská knižnica v Humennom

Tel: +421577763517, IČO: 37781464

E-mail: kniznica@vkhe.sk

Ženy, ktoré to dokázali

Beseda o knihe Ženy, ktoré to dokázali

Ženy, ktoré to dokázali je názov novej knihy, v ktorej nájdete rozhovory s dvanástimi Humenčankami. Rodáčkami, ale i tými, ktoré v Humennom pôsobia už dlhé roky. Pracujú v rôznych oblastiach spoločenského života. V utorok 19.6.2018, niektoré z nich prišli, o svoje príbehy sa podelili s publikom a nechýbala ani samotná autorka knihy, Alexandra Harvanová.

Literárne talenty 2018

Literárne talenty 2018

V piatok 17.6.2018, sme oceňovali a gratulovali. Konkrétne autorom, ktorí sa zapojili do 38.ročníka regionálnej literárnej súťaže „Literárne talenty“. Tú organizujeme už od roku 1979. Odborní porotcovia v zložení Mgr. Markéta Andričíková, PhD. a doc. PhDr. Marián Andričík, PhD. sa tiež osobne zúčastnili. Tento rok sa do súťaže zapojilo 178 tvorcov s 269 prácami z oblasti poézie a prózy. Ďakujeme mestu Humenné za finančnú podporu a spoločnosti Albatros, ktorá venovala do súťaže časť kníh pre ocenených. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník a na nové práce.

Čítajme si 2018

Čítajme si 2018

Vo Vihorlatskej knižnici v Humennom sa 30. mája 2018 konal najpočetnejší detský čitateľský maratón „Čítajme si 2018“. Maratón v čítaní je už jedenástym pokračovaním projektu spod taktovky Linky detskej istoty. Podujatie vzniklo v roku 2008 s cieľom pritiahnuť k čítaniu čo najviac detí a mládeže a tiež poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Každým rokom sa organizátori snažia o prekonanie rekordu. Avšak nie je to ich prvotným cieľom. Primárne ide o pritiahnutie detí ku knihe.

Vo Vihorlatskej  knižnici v Humennom sa 30. mája 2018 konal najpočetnejší detský čitateľský maratón „Čítajme si 2018“. Maratón v čítaní  je už jedenástym pokračovaním projektu spod taktovky Linky detskej istoty. Podujatie vzniklo v roku 2008 s cieľom pritiahnuť k čítaniu čo najviac detí a mládeže a tiež poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Každým rokom sa organizátori snažia o prekonanie rekordu. Avšak nie je to ich prvotným cieľom. Primárne ide o pritiahnutie detí ku knihe.

V pondelok, 26.3.2018 prišla opäť do našej knižnice pani Lenka ŠINGOVSKÁ,šéfredaktorka vydavateľstva CLASS, aby porozprávala deťom o vodnom bohatstve Slovenska. Zároveň im predstavila knihu "Vodné dobrodružstvá", ktorú nájdete aj v ponuke našej knižnice.

Viac foto tu...

V piatok, 23.3.2018 sa Vihorlatská knižnica zapojila tak ako každoročne, do medzinárodného projektu s názvom Noc s Andersenom.

Zaujímavý program pre deti pripravili humenskí Skauti v spolupráci s pracovníčkami knižnice a členovia OZ ONTIS Humenné.

Viac foto tu...

V rámci Týždňa slovenských knižníc, sme na pôde Vihorlatskej knižnice, vo štvrtok 8.3.2018 privítali cestovateľa p.Milana Kuruca, ktorý sa prišiel podeliť so svojimi zážitkami z poslednej cesty po Južnej Amerike.

Viac foto tu...

V stredu, 7.3.2018 sa žiaci z humenských základných škôl dozvedeli veľa nových poznatkov a zaujímavostí o hradoch nášho regiónu. Zaujímavou a pútavou formou im o nich prišli porozprávať lektori z občianskeho združenia ONTIS. Na záver besedy boli niektorí žiaci ocenení peknými cenami.

Viac foto tu...

V utorok, 6.3.2018 prišla regionálna spisovateľka sci-fi románov Lenona Štiblaríková, porozprávať o svojej doterajšej tvorbe. Účastníci besedy si spolu s autorkou prečítali niekoľko úryvkov z jej kníh.

Viac foto tu...

V utorok, 27.02.2018 sme vo Vihorlatskej knižnici zorganizovali prednášku na tému: "Sladký život s cukrovkou", s edukátorom spoločnosti KLIENT PRO SK Mgr. Adrianou Ščepanikovou. Lektorka formou prezentácie porozprávala účastníkom prednášky základné informácie o cukrovke, ako funguje diabetes-edukačná mapa, predstavila varenie pre diabetikov a nakoniec prebehlo meranie glykémie/hladiny cukru v krvi/ účastníkom prednášky.

Viac foto tu...