Get Adobe Flash player
Filter
 • Žena a stres

                                                    

  7.1 V utorok 22.mája 2012 sa uskutočnilo v našej knižnici ďalšie   zaujímavé popoludnie z cyklu Rezervované pre ženy, pod názvom Žena a stres. Lektorkou odbornej prednášky bola Mgr. Lenka Lesňáková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Humennom. Prednášala o tom, ako zvládať  rôzne stresové situácie. V rámci podujatia si mohli účastníčky  dať zmerať tlak krvi a hladinu cholesterolu v krvi.

  Viac foto tu...

 • Krst knihy

  phoca thumb l 3

  Vo štvrtok 31. mája sa v našej knižnici uskutočnilo uvedenie fotografickej publikácie RUSÍNI, autorov Tomáša Leňa a Jozefa Ondzika. Na podujatí sa zúčastnili aj Aurel Hrabušický, kurátor zbierky fotomédií v SNG v Bratislave a Peter Švorc z FF Prešovskej univerzity. Publikáciu uviedli do života krstní rodičia - Mária Mišková z VOS v Humennom a generálny sponzor Milan Mňahončák.

  Viac foto tu...

 • Čítajme si 2012

  phoca thumb l 6

  31. mája 2012 sa v našej knižnici uskutočnil čitateľský maratón Čítajme si... 2012. Zúčastnili sa ho žiaci z humenských základných škôl (Hrnčiarska, Pugačevova, SNP1, Cirkevnej SŠ) a žiaci zo ZŠ a MŠ Košarovce. Rekord z minulého roku sme prekonali. V knižnici čítalo spolu 242 detí.

  Viac foto tu...

 • Svoj príbeh rozpráva... Mikuláš Jacečko

  1

   Aj v tomto roku pokračujeme v sérii podujatí Svoj    príbeh rozpráva... V stredu, 9. mája 2012 o 17:00 si   všetci, ktorí prišli, vypočuli rozprávanie o osobnom živote, životných rozhodnutiach a záľube vo fotografovaní od nášho milého hosťa Mikuláša  Jacečka.

   Viac foto tu...                                                  

 • Noc literatúry

  1

  V stredu, 16. mája 2012 sme v priestoroch interiérovej knižnice kaštieľa predstavili neobvyklým spôsobom súčasnú európsku literatúru. Pridali sme sa tak k mestám ako Bratislava, Piešťany, Žilina, Banská Bystrica, Košice, Prešov, Trebišov, Vranov nad Topľou, Stará Ľubovňa, Michalovce, Praha, Viedeň, Varšava, Londýn a iné.

  Projekt Noc literatúry organizujú České centrá v spolupráci s kultúrnymi oddeleniami zahraničných veľvyslanectiev. Na východnom Slovensku sa k organizátorom pridalo OZ Slniečkovo z Košíc. Projekt podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

  Našim partnerom sa stalo Vihorlatské múzeum v Humennom.

  15-minút trvajúce ukážky z kníh čítali redaktori televízií - Zuzana Švecová, Peter Navrátil, Jana Veľasová, Viktória Doričová a zástupkyňa riaditeľa Vihorlatského múzea, pani Ivana Strakošová.

  Atmosféru podujatia nám svojou hrou spríjemňovali žiaci Základnej umeleckej školy v Humennom.

  Viac foto tu...

infolib

Náš zriaďovateľ

vuc logo

Výpožičný čas

vyp cas 2014

Vyhľadávanie