Vihorlatská knižnica v Humennom

Tel: +421577763517, IČO: 37781464

E-mail: kniznica@vkhe.sk

Rodák z Humenného má v našej knižnici čestné miesto. Knihy, ktoré napísal, sú k dispozícii čitateľom na oddelení beletrie, uchovávame ich však aj na oddelení bibliografie a regionálnych informácií. Práve tam sa o ňom môžete dozvedieť viac. Zaujímavosťou je, že v roku 2003 zverejnil týždenník Pod Vihorlatom poviedku Ladislava Grosmana, ktorá, podľa všetkého, nebola zverejnená nikde inde. Stalo sa tak vďaka výborným vzťahom manželov Šimkuličových zo spomínaných novín s Editou Grosmanovou. Možno sa však dnes nájde spomínaná poviedka v komplexom vydaní jeho diela, o ktoré sa postaralo jedno české vydavateľstvo.
Súčasťou online podujatia bol kvíz o Ladislavovi Grosmanovi, v ktorom si čitatelia môžu vyskúšať svoje znalosti o tejto osobnosti a jeho tvorbe. Správne odpovede môžu posielať do 31.1.2021 prostredníctvom messengeru na Facebook knižnice, jeden zo zapojených účastníkov bude vyžrebovaný a odmenený drobnou pozornosťou.
V závere dňa bolo sprístupnené video s načítaným úryvkom z novely Z pekla šťastie, na ktorom sa podieľali členky Humenského ochotníckeho divadla (Dušana Prčová, Katarína Matuškovičová, Alexandra Harvanová a Jana Babjarčíková).

Video si môžete pozrieť tu...

Viac foto tu...