Vihorlatská knižnica v Humennom

Tel: +421577763517, IČO: 37781464

E-mail: kniznica@vkhe.sk

Václav Pankovčín

Václav Pankovčín v Humennom ožíva

V piatok 28.9.2018, sme vo Vihorlatskej knižnici študentom humenského štátneho gymnázia priblížili život a tvorbu nášho rodáka Václava Pankovčína. V tomto roku by sa bol dožil 50-tky. Nechýbala krátka divadelná scénka, čítanie poviedky i kvíz. Podujatie sa uskutočnilo v rámci celoslovenského podujatia Dni európskeho kultúrneho dedičstva.

Sladká Indonézia

Beseda s cestovateľkou Michaelou Mydlovou

V stredu 17.10.2018 sa návštevníci Vihorlatskej knižnice v Humennom preniesli symbolicky do Indonézie. Cestovateľka Michaela Mydlová z Brekova, ktorá vyštudovala ekonomiku, strávila v Indonézii, konkrétne na ostrove Jáva, 10 mesiacov, počas ktorých sa venovala miestnym tradičným tancom a kultúre. Porovnávala prírodu, dopravu, stravovanie, životný štýl a najmä ľudskosť Indonézanov a Slovákov, resp. Európanov. Jej odporúčanie pre všetkých: spomaľte a vychutnávajte si každý deň so všetkým, čo vám prinesie.

"Tlejúce slnko"

Beseda s Dušanom Mikolajom o knihe "Tlejúce slnko".

V stredu 3.10.2018, sme v podvečerných hodinách privítali v knižnici vzácneho hosťa, spisovateľa, novinára, publicistu a držiteľa prestížneho ocenenia „Národnej ceny literatúry faktu Vojtecha Zamarovského“ Dušana Mikolaja. Pútavou formou nám porozprával o živote slovenského maliara Miloša Alexandra Bazovského, o ktorom napísal biografickú knihu „Tlejúce slnko“. Okrem známych faktov spomenul aj mnohé humorné príhody, ktoré M.A. Bazovský zažil počas svojej maliarskej púte životom.

Vo Vihorlatskej  knižnici v Humennom sa 30. mája 2018 konal najpočetnejší detský čitateľský maratón „Čítajme si 2018“. Maratón v čítaní  je už jedenástym pokračovaním projektu spod taktovky Linky detskej istoty. Podujatie vzniklo v roku 2008 s cieľom pritiahnuť k čítaniu čo najviac detí a mládeže a tiež poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Každým rokom sa organizátori snažia o prekonanie rekordu. Avšak nie je to ich prvotným cieľom. Primárne ide o pritiahnutie detí ku knihe.

V pondelok, 26.3.2018 prišla opäť do našej knižnice pani Lenka ŠINGOVSKÁ,šéfredaktorka vydavateľstva CLASS, aby porozprávala deťom o vodnom bohatstve Slovenska. Zároveň im predstavila knihu "Vodné dobrodružstvá", ktorú nájdete aj v ponuke našej knižnice.

Viac foto tu...