Vihorlatská knižnica v Humennom

Tel: +421577763517, IČO: 37781464

E-mail: kniznica@vkhe.sk

Literárne talenty 2017

Literárne talenty 2017

V stredu 21.6.2017, na vyhodnotení už 37.ročníka literárnej súťaže „Literárne talenty“ Marián Andričík poznamenal, že je potešiteľné, že v dnešných uponáhľaných časoch sa stále nájde dosť tých, ktorí sú ochotní venovať čas na prvý pohľad takej nepraktickej činnosti, akou je písanie poézie. Markéta Andričíková bola rada, že sa do kategórie Próza zapojili autori všetkých vekových kategórií a mnohí priniesli aj veľmi zaujímavé čítanie. Do súťaže prišlo 354 prác z oblasti poézie a prózy od 281 neprofesionálnych tvorcov. Veľká vďaka patrí nielen autorom, ale i hodnotiteľom, Markéte Andričíkovej a Mariánovi Andričíkovi a tiež učiteľom a ilustrátorke zborníka vyhodnotených prác, Soni Köröšiovej, žiačke ZUŠ na Mierovej ulici.

Dieťa do dlaní

Dieťa do dlaní

Vo Vihorlatskej knižnici v Humennom sme 20.6.2017 v spolupráci s Občianským združením Podvihorlatská paleta otvorili malú výstavu obrazov, ktorá je spojená s predajom. Výťažok z predaja maliarky venujú nášmu OZ Dieťa do dlaní na činnosť a podporu rodín s predčasne narodeným dieťatkom alebo zdravotne znevýhodneným dieťaťom. Za ochotu a spoluprácu srdečne ďakujeme všetkým zainteresovaným maliarkam. Výstava potrvá do 7. 7. 2017.

Prezentácia knihy "Chrbtom k horám"

Prezentácia knihy "Chrbtom k horám"

V piatok 16.5.2017, podvečer sme v knižnici privítali historika Paula Roberta Magocsiho z Toronta a profesora Petra Švorca z Prešovskej univerzity, ktorí nám predstavili publikáciu o dejinách karpatských Rusínov a Karpatskej Rusi. Autor knihy, P. R. Magocsi si počas rozprávania zaspomínal aj na svojich predkov zo Zakarpatskej Ukrajiny a odpovedal na mnohé zvedavé otázky publika.

phoca thumb_l_Literrne talenty2017

V stredu 21.6.2017, na vyhodnotení už 37.ročníka literárnej súťaže „Literárne talenty“ Marián Andričík poznamenal, že je potešiteľné, že v dnešných uponáhľaných časoch sa stále nájde dosť tých, ktorí sú ochotní venovať čas na prvý pohľad takej nepraktickej činnosti, akou je písanie poézie. Markéta Andričíková bola rada, že sa do kategórie Próza zapojili autori všetkých vekových kategórií a mnohí priniesli aj veľmi zaujímavé čítanie. Do

phoca thumb_l_Diea do dlan 1

Vo Vihorlatskej knižnici v Humennom sme 20.6.2017 v spolupráci s Občianským združením Podvihorlatská paleta otvorili malú výstavu obrazov, ktorá je spojená s predajom. Výťažok z predaja maliarky venujú nášmu OZ Dieťa do dlaní na činnosť a podporu rodín s predčasne narodeným dieťatkom alebo zdravotne znevýhodneným dieťaťom.